7
červen

10.6., sobota, závěrečný turnaj osada Lada/Tehov.

Velké cíle v minivolejbalu

29. 4. 2008
Poslední, 6. halový turnaj Pražského přeboru v minivolejbalu přinesl radost a úspěch oběma týmům Studio Sport. „Áčko“ celý turnaj I. ligy suveréně vyhrálo bez ztráty setu a po dvou předchozích zakolísáních zvýšilo svůj celkový náskok před Slávií na druhém místě. „Béčko“ s nejmladší sestavou se rozhodlo zabydlet v I. lize napořád. Tentokrát porazilo dva soupeře - Danport i Benešov 2:0, obsadilo 4. příčku a celkově je v Pražském přeboru páté. To jsme opravdu před sezónou nečekali. V květnu a červnu nás čekají ještě dva turnaje na antukovýh kurtech Olympu ve Stromovce.

Pořadí I. ligy Přeboru Prahy : 

Nakonec tedy bramborová

1. 4. 2008

Starší žákyně Studio Sport jsou po posledním 6. turnaji Pražského přeboru na 4. místě. Sice jsem zaslechl cosi o tom, že Kobylisy nastoupily s hráčkami starších ročníků (to by asi musely mít nějaké jiné registračky a soupisku?) a že se to prý ještě bude řešit, ale podstatné je, že naše dámy si bronz prohrály na hřišti. Po klesající výkonnostní křivce nakonec zahnízdily ve 2. lize, což rozhodně ambicím a předpokladům neodpovídá. Holky, chce to víc a poctivěji trénovat a v zápasech přidat srdce! To byly přece v minulosti naše největší zbraně! Zlato patří po zásluze Slávii s „naší“ Čmeldou, stříbro Olympu a bronz (kadetkám?) Kobylis. První dva týmy postupují na „republiku“.

Čelo tabulky - I. liga Přeboru Prahy v minivolejbalu

10. 3. 2008
  1. Studio Sport „A“.....79 bodů
  2. Slávie.......­.............­...75 bodů
  3. Benešov „A“..........­...73 bodů
  4. Kometa „A“..........­....73 bodů
  5. Studio Sport „B“......61 bodů
  6. Dansport „A“..........­.59 bodů
  7. Mikulova.....­.............48 bo­dů
  8. Olymp „A“..........­......45 bodů

Volejbalový víkend - převážně jasno, místy zataženo

10. 3. 2008
Víkend 8. - 9. března byl pro týmy Studio Sport hodně nabitý a z větší části úspěšný. V I.lize Pražského přeboru v minivolejbalu si naše „áčko“ udrželo celkové první místo před Slávií, ale podruhé nevyhrálo turnaj, skončilo druhé, a tak vítězné Slávistky snižují celkový náskok - už to jsou jen 4 body !!! „Béčku“, tedy nejmladšímu týmu v první lize, se mezi elitou zjevně zalíbilo a po tuhém boji zůstává, sestupuje Olymp. Tabulku těch nejlepších z celkově 18 týmů ve třech výkonnostních ligách najdete výše. Bohužel, starší žákyně pokračují v poklesu formy. Po suverénním postupu z podzimní kvalifikace do I. ligy a vítězství na Velké ceně Prahy jdou výkony dolů. Psal jsem minule o nutnosti vrátit se hned po sestupu do II. ligy zpátky a pojistit celkové 3. místo v Praze za Slávií a Olympem. Nepovedlo se a po prohře se Španielkou zůstáváme ve II. lize. Bohužel, ať počítám jak počítám, bronzové medaile v Přeboru Prahy jsou definitivně pryč. Těch příčin je určitě víc.

Pochopitelně, že chybí bývalá kapitánka Veronika Dostálová, která už válí šestky za Olymp v extralize juniorek i za repre kadetek na liberu a jede i po druhé koleji v beachvolejbalu. Verča spolu s Eliškou Gálovou (nejmladší a nejmenší dvojice turnaje) startovaly o víkendu na Halovém mistrovství České republiky žen (!!!) v beachvolejbalu v hale na Pankráci. Postoupili z těžké kvalifikace mezi 16 nejlepších, v prvním kole podlehli nejvýše nasazené dvojici, pak v tie breaku postoupily z oprav do dalšího kola a ještě to nemusela být konečná. Proti loni bronzovým na Mistrovství světa juniorek Jeřábkové a Halbichové vyhrály první set, ale únava už vykonala své. Verča s Eliškou padly po 13 odehraných setech v jeden den, jejich soupeřkám (divoká karta do hlavní soutěže) ještě po pouhých 4 odehraných setech síly zbyly. Tak příště!!!

Nepovedená neděle

21. 1. 2008

Starší žákyně Studia Sport si příště vyzkoušejí, jak se hraje ve druhé lize Pražského přeboru. Naše mladé volejbalistky zastihl 4. turnaj přeboru v tělocvičně Komety v ospalé formě. Ve čtyřech zápasech nevyhrály ani jeden set a poprvé sestupují do 2. ligy. Zopakovat loňský postup na mistrovství republiky (první dva z Prahy postupují) je tak už jen v oblasti teorie. Naštěstí z úvodních turnajů máme slušný náskok před dalšími týmy a tak zůstává minimálním cílem postoupit hned v příštím turnaji zpět do 1. ligy a uhájit třetí místo v celkovém pořadí Přeboru Prahy. O prvenství se rozhodne mezi Slávií a Olympem. Do konce Přeboru Prahy zbývají ještě tři turnaje.