6
prosinec

Tréninky začínají 4.1.23 T4 ml.ž. 7.1./ZŠ Brdičkova T4 st.ž. 8.1./TJ Tatran Střešovice

Čelo tabulky - I. liga Přeboru Prahy v minivolejbalu

10. 3. 2008
  1. Studio Sport „A“.....79 bodů
  2. Slávie.......­.............­...75 bodů
  3. Benešov „A“..........­...73 bodů
  4. Kometa „A“..........­....73 bodů
  5. Studio Sport „B“......61 bodů
  6. Dansport „A“..........­.59 bodů
  7. Mikulova.....­.............48 bo­dů
  8. Olymp „A“..........­......45 bodů

Volejbalový víkend - převážně jasno, místy zataženo

10. 3. 2008
Víkend 8. - 9. března byl pro týmy Studio Sport hodně nabitý a z větší části úspěšný. V I.lize Pražského přeboru v minivolejbalu si naše „áčko“ udrželo celkové první místo před Slávií, ale podruhé nevyhrálo turnaj, skončilo druhé, a tak vítězné Slávistky snižují celkový náskok - už to jsou jen 4 body !!! „Béčku“, tedy nejmladšímu týmu v první lize, se mezi elitou zjevně zalíbilo a po tuhém boji zůstává, sestupuje Olymp. Tabulku těch nejlepších z celkově 18 týmů ve třech výkonnostních ligách najdete výše. Bohužel, starší žákyně pokračují v poklesu formy. Po suverénním postupu z podzimní kvalifikace do I. ligy a vítězství na Velké ceně Prahy jdou výkony dolů. Psal jsem minule o nutnosti vrátit se hned po sestupu do II. ligy zpátky a pojistit celkové 3. místo v Praze za Slávií a Olympem. Nepovedlo se a po prohře se Španielkou zůstáváme ve II. lize. Bohužel, ať počítám jak počítám, bronzové medaile v Přeboru Prahy jsou definitivně pryč. Těch příčin je určitě víc.

Pochopitelně, že chybí bývalá kapitánka Veronika Dostálová, která už válí šestky za Olymp v extralize juniorek i za repre kadetek na liberu a jede i po druhé koleji v beachvolejbalu. Verča spolu s Eliškou Gálovou (nejmladší a nejmenší dvojice turnaje) startovaly o víkendu na Halovém mistrovství České republiky žen (!!!) v beachvolejbalu v hale na Pankráci. Postoupili z těžké kvalifikace mezi 16 nejlepších, v prvním kole podlehli nejvýše nasazené dvojici, pak v tie breaku postoupily z oprav do dalšího kola a ještě to nemusela být konečná. Proti loni bronzovým na Mistrovství světa juniorek Jeřábkové a Halbichové vyhrály první set, ale únava už vykonala své. Verča s Eliškou padly po 13 odehraných setech v jeden den, jejich soupeřkám (divoká karta do hlavní soutěže) ještě po pouhých 4 odehraných setech síly zbyly. Tak příště!!!

Nepovedená neděle

21. 1. 2008

Starší žákyně Studia Sport si příště vyzkoušejí, jak se hraje ve druhé lize Pražského přeboru. Naše mladé volejbalistky zastihl 4. turnaj přeboru v tělocvičně Komety v ospalé formě. Ve čtyřech zápasech nevyhrály ani jeden set a poprvé sestupují do 2. ligy. Zopakovat loňský postup na mistrovství republiky (první dva z Prahy postupují) je tak už jen v oblasti teorie. Naštěstí z úvodních turnajů máme slušný náskok před dalšími týmy a tak zůstává minimálním cílem postoupit hned v příštím turnaji zpět do 1. ligy a uhájit třetí místo v celkovém pořadí Přeboru Prahy. O prvenství se rozhodne mezi Slávií a Olympem. Do konce Přeboru Prahy zbývají ještě tři turnaje.