16
duben

Soustředění Růžená 25.8. - 30.8., podrobnosti na studio-sport.cz.

Soustředění

16. 4. 2024

Všechny podklady pro soustředění jste dostaly písemně, níže ještě rekapitulace. Těšíme se.

Celý článek

Do 1. ligy!

16. 9. 2009

V sobotu starší žákyně a v neděli mladší žákyně Studia Sport vybojovaly na kurtech Meteoru účast v 1. lize Přeboru Prahy ve svých kategoriích. Je třeba dodat, že postupové zadání splnily bez jediné porážky, mladší žákyně dokonce opět bez ztráty setu. První liga starších žákyň je pětičlenná, mladších žákyň čtyřčlenná, po každém turnaji poslední sestupuje, na jeho místo přichází vítěz turnaje druhé ligy, bodové zisky se sčítají do společné tabulky. V loňském ročníku v obou kategoriích obsadilo Studio Sport 4. místo, letos jsou ambice, zejména mladších žákyň, vyšší. Přebor Prahy startuje v říjnu.

Velká cena Prahy vítězně

8. 9. 2009

V sobotu byl na kurtech Meteoru zaznamenán dosud nepopsaný meteorologický jev - antuková bouře. To bylo zase počasí, že by psa nevyhnal, ale Velká cena Prahy se hrála a dohrála. S těžkými podmínkami se nejlépe vyrovnalo družstvo mladších žákyň Studio Sport. Na svém prvním turnaji po přechodu z kategorie minivolejbal vyhrály naše volejbalistky všech pět zápasů poměrem setů 2:0 a zaslouženě zvedly nad hlavu pohár pro vítěze. To je skvělý začátek, teď jen potvrdit tuto neděli opět na kurtech Meteoru dobrou formu v kvalifikace na Přebor Prahy ! A meteorologové předpovídají opět „psí“ počasí.

Stříbro z Evropy

27. 7. 2009

Naše bývalá kapitánka a odchovankyně Studia Sport Veronika Dostálová vybojovala spolu s Gábinou Kotvovou stříbrné medaile na ME v beachvolejbalu do 18 let v portugalském Espinhu !!! Po sedmi vítězných zápasech podlehla nejlepší česká dvojice ve finále favorizovaným Němkám po tuhém boji v krásném zápase 1:2. Zlatě stříbrná tečka za pískovou sezónou, která přinesla mimo jiné titul Mistryň republiky do 18 let a bronzové medaile na MČR do 20 let. Celé Studio Sport blahopřeje a drží palce do další reprezentační sezóny v šestkovém volejbalu!

Zlatá a bronzová z Prahy

15. 6. 2009

To nejlepší nakonec! Nejmladší naděje Studia Sport v kategorii minivolejbal získaly v Přeboru Prahy dvě sady medailí. „Áčko“ už mělo titul Přeborník Prahy jistý před posledním turnajem, který se hrál minulý víkend na kurtech Olympu (mimochodem za celou sezónu „áčko“ prohrálo jeden jediný set ze 60 odehraných), „béčko“ nakonec druhým místem v tomto turnaji upevnilo celkovou 3. příčku. V konkurenci 20 družstev se tak na jediný volný medailový stupínek-stříbrný-dostaly volejbalistky ŠSK Mikulova. V dosavadní čtyřleté historii této variace volejbalu (hraje se 4 proti 4 na menším hřišti s upravenými pravidly, která prověří, jak se pracuje s přípravkami) je to už 3. přebornický titul pro Studio Sport !!!

Jeden titul jistý!!!

2. 4. 2009

Starší žákyně Studia Sport už mají za sebou poslední turnaj Přeboru Prahy 2008/2009. V něm skončily na 4. místě I.ligy a 4. místo jim patří také v celkovém pořadí. Mladší žákyně ještě jeden turnaj hrají, po výborném začátku soutěže dohrávají ve II.lize Přeboru Prahy a celkově už se nemůže nic změnit na 4. místě - tedy stejně jako starší žákyně. Nejúspěšnější je Studio Sport v kategorii minivolejbal. „Áčko“ opět suverénně bez ztráty setu vyhrálo poslední „indoor“ turnaj sezóny a s velikým náskokem vede Přebor Prahy. „Béčko“ po klopýtnutí do II. ligy spadlo z celkově 2. místa, ale na posledním turnaji se znovu vrátilo do elitní skupiny. Znamená to, že „Áčko“ je před finálovým turnajem, který se odehraje v červnu na antukových kurtech Olympu ve Stromovce, už jasným přeborníkem Prahy. V celém průběhu soutěží od zářijové kvalifikace ztratily naše „hvězdy“ jediný set ze 60 odehraných!!! Béčko je zatím celkově 3. a tak se těšíme, že letošní sezónu ukončí Studio Sport sběrem medailí!

Jaro o medaile

8. 3. 2009

Přebory Prahy už se blíží ke svým vrcholům. Starší žákyně hrají svůj poslední turnaj a je jisté, že Studio Sport už zůstane na celkovém 4. místě. Mladší žákyně mají před sebou ještě dva turnaje, pokud naše děvčata postoupí zpět do I. ligy, je reálné, že by mohla získat nějakou z medailí. Nejlépe jsou na tom družstva Studio Sport v minivolejbalu. Tady se bude hrát po posledním halovém turnaji ještě do června na venkovních kurtech, ale jen nešťastná shoda okolností by mohla „Áčko“ připravit o titul Přeborník Prahy - už potřetí v krátké historii !!! „Béčko“ čeká po smolném sestupu do II.ligy téměř povinný návrat a souboje o stříbro nebo bronz. Bude to ale určitě těžké.

Trochu chladný leden

26. 1. 2009

Lednové turnaje přinesly trochu chladu do výkonů a zejména do přístupu některých hráček v dresech Studio Sport. Nové bíločervené dresy si už těsně před Vánoci odnesly do druhé ligy mladší žákyně, do té doby velké překvapení. Ještě horší je to, že na první lednový turnaj, kdy mělo být cílem těch zkušenějších postoupit zpět, daly přednost horám a nevyužily ani možnost odvozu rodiči o den později. Opravdu výstavní ukázka týmového ducha!!! A tak jsme lepili doslova po kouskách sestavu, abychom mohli vůbec nastoupit v šesti! Povedlo se po registraci dvou „mini“ a díky obětavosti dlouho zraněné Verči Vrané nastoupit prakticky bez tréninku. Postup sice unikl, ale druhé místo bylo možným maximem. Zatím to ještě stačí na celkové třetí místo v přeboru, ale po příštím turnaji ve druhé lize budou chybět další body. O týden později zasáhla „Áčko“ mini neskutečná marodka, na úvodní zápasy se dala dohromady právě jen čtveřice bez některých opor, ale výsledek byl nakonec vynikající. Sice jsme ztratili v celé sezóně vůbec první set s ŠSK Mikulova, v součtu na dva hrané sety jsme prohráli o jediný balón (!!!), který rozhodl o pořadí na prvních dvou místech, ale veliký náskok v celkovém pořadí Přeboru Prahy nám zůstal. „Béčko“ potvrdilo, že jde ve stopách „Áčka“, skončilo třetí a celkově v Přeboru Prahy drží druhé místo. Starší žákyně skončily v první lize třetí a celkově zůstávají na čtvrtém místě. Nepodařilo se snížit náskok soupeřek a tak postup na republiku už zůstává jen teorií.

Podzimní bilance

10. 11. 2008

Máme za sebou dvě podzimní kola turnajů Přeboru Prahy. Ve třech věkových kategoriích startují 4 družstva Studio Sport. Zatím největším překvapením jsou mladší žákyně pod vedením Terezy Kasalové, které po 2.místě v prvním trunaji následující turnaj vyhrály a spolu s Olympem vedou celkové pořadí Přeboru Prahy. Minivolejbal v posledních letech doslova ovládáme, a tak už téměř samozřejmostí je celkové první místo našeho „Áčka“, když oba dosavadní turnaje vyhrálo. Pod vedením Daniely Baumrukové je tohle družstvo vůbec nejlepším týmem Studio Sport. Celý podzim nejen bez porážky, ale dosud bez ztráty jediného setu!!! „Béčko“ vede úspěšně Eva Fialová k zatím celkově 2. příčce v Praze. V turnajích skončily na 3. a 2. místě a jejich výkony patří také do kategorie milých překvapení. Starší žákyně vedené Simonou Macáškovou vstoupily do Přeboru Prahy nešťastně. Nečekaně sestoupily do druhé ligy, ale velkou bojovností a zlepšeným výkonem hned ve druhém turnaji postoupily zpět mezi pražskou elitu. Do Vánoc zbývá ještě sehrát ve všech kategoriích třetí turnaj. Cíl je jasný. Udržet vybojované pozice.

A ještě dvakrát za 1*

21. 9. 2008

Poslední kvalifikace Přeboru Prahy se na kurtech Meteoru konala v sobotu 20.září v minivolejbalu. Volejbalistky Studia Sport se nechtěly nechat zahanbit svými staršími spoluhráčkami a za téměř zimního počasí předvedly dokonalý koncert. „Ačko“ i „Béčko“ postoupily hned ze základních skupin do 1. ligy Přeboru Prahy, kde je doplní Olymp, Mikulova a Slavia. Naše nejmladší vyhrály ve svých skupinách všechny čtyři zápasy vždy 2:0 !!!

A ještě jednou za 1*

15. 9. 2008

V neděli 14. září nastoupily do kvalifikace Pražského přeboru také starší žákyně Studio Sport. A bylo to podobně úspěšné představení jako v případě mladších žákyň v sobotu. V pětičlenné skupině nenašly naše volejbalistky přemožitele, vyhrály dokonce bez ztráty setu ! Pro pořádek ještě soupeři a výsledky: Kometa „A“ 2:0, Španielka „C“ 2:0, Olymp „C“, Slavia „B“ 2:0. Opravdu skvělý vstup do sezóny !