Jak si vede Studio Sport v novém roce ?

21. 2. 2024

Po Novém roce se znovu rozběhly soutěže jak ČVS tak PVS. Tak si můžeme připomenout, že v extraligovém týmu žen Olympu jsou v základní sestavě hned dvě odchovankyně Studia Sport, dlouholetá reprezentantka a v této sezóně kapitánka Olympu Veronika Dostálová a o hodně let mladší nahrávačka Míša Vlčková. A vedou si výborně, s nevelkým odstupem za trojicí favorizovaných týmů Šelem, Liberce a Prostějova drží 4. místo, v minulých dnech se tým Olympu probojoval do Final Four Českého poháru a obhájil loňské bronzové medaile. Veronika Dostálová byla navíc vyhlášena MVP – tedy nejlepší hráčkou zápasu, což je u libera věc skoro nevídaná.

A co aktuálně nástupkyně ve Studiu Sport ?

Naše nejmladší, které hrají v kategorii modrý minivolejbal, jsou po čtyřech odehraných turnajích mezi 60 zúčastněnými týmy na 31. místě v 5. z 10 výkon­nostních lig. Další turnaj je na programu v sobotu 9.3. v areálu Hamr Sport v Braníku.

Starší žákyně, tedy nově kategorie U16 jsou po čtyřech turnajích 18. z 39 účastníků, v lednu jsme pořádali turnaj v naší tělocvičně ZŠ U obory, bohužel při několika absencích jsme se vrátili do 5. ligy. Další turnaj se hraje v neděli 3.3. v Újezdě nad Lesy.

Kategorie U18, tedy dříve kadetky se na posledním turnaji posunuly do 3. ligy, místo konání dalšího turnaje, který se hraje v sobotu 9.3. zatím neznáme.

PaedDr. Jiří Baumruk, předseda Studio Sport z.s.