A sezóna začíná...

19. 9. 2023

Už po dvaadvacáté se volejbalistky Studio Sport sešly na úvod sezóny v jihočeské Růžené k letnímu soustředění. Tentokrát si na nás počasí počkalo. Po úmorných vedrech začalo hned po našem příjezdu v neděli pršet, ochladilo se a vydrželo to skoro celý týden. Ale ani to naší tréninkovou přípravu nemohlo zastavit. Pravidelně jsme děvčata dopravovali do 4 km vzdálené tělocvičny ZŠ Chyšky, ostatní dívky vždy využívaly všech možných krytých prostor a od středy se zase dalo trénovat i venku. Přes tyto komplikace se konala tradiční bojovka, oheň nám tentokrát hořel v krbu na kryté terase, koupání v rybníku pro odvážné bylo také a tak vlastně zase vše bylo, jak má být.

A hned další neděli začaly kvalifikace pro Přebor Prahy. Náš tým startoval v kategorii U16 (dříve starší žákyně) v tělocvičnách ZŠ Mikulova. Do této kategorie se přihlásilo rekordních 39 družstev. Bilance 2 vítězství a dvě porážky nebyla na úvod špatná, ale mohlo to být ještě lepší. V zápase proti domácímu týmu jsme trochu nešikovně prohráli úvodní set, ale rozhodující tiebreak jsme vyrovnali letitý rekord Studia Sport. Při podání Báry Bakusové to bylo za 10 minut 15:0 !!! Pak se nám zase nepovedl tiebreak proti Tatranu Střešovice, ale o konečném zařazení do příslušné ligy rozhodne druhá část kvalifikace 1. října. Mezitím se ještě družstva Studio Sport zúčastní kvalifikací v kategoriích modrý minivolejbal a U18 (dříve kadetky). Tak držte palce. Sportu zdar a volejbalu zvlášť !

PaedDr. Jiří Baumruk, předseda Studio Sport z.s.