Další těžká sezóna

23. 3. 2022

Jen jsme přežili dva roky nejrůznějších omezení či zrušení soutěží, už nás zase dohání tréninkové manko a nejrůznější, nejenom zdravotní důvody absence některých hráček na turnajích a to zejména v kategorii starších žákyň. Na domácím turnaji v listopadu jsme ještě pozice uhájili s výpomocí několika mladších spoluhráček, ale od té doby to jde z kopce. Únorové turnaje Přeboru Prahy byly zrušeny, velké výpadky v sestavě nás ale stejně poslaly na dalších turnajích postupně až do 6.ligy.

Je to zatím nejhorší sezóna starších žákyň v historii Studia Sport a jen těžko nás může ukonejšit fakt, že hrajeme bez několika hráček základní sestavy, bez obsazení postu libera, jen v sedmi bez možností reagovat střídáním na průběh zápasů. Březnový turnaj jsme poprvé hráli v krásné tělocvičně Masarykovy základní školy v Újezdě nad Lesy. Ne že by holky nebojovaly, ale na víc než na dvě těsné prohry 1:2 a jednu 0:2 to nestačilo. A tak poslední turnaj už na jaře budeme usilovat aspoň o dílčí úspěch a snad trochu důstojnou tečku v sezóně. Covid se na výsledcích určitě významně podílel v těch posledních dvou sezónách, ale sport nezná výmluvy. Zkrátka bez práce nejsou koláče a jako Studio Sport máme určitě vyšší ambice.
Naštěstí mladší žákyně drží prapor, a i když po velkých bojích, tak zůstávají ve 3. lize. Však také pro příští sezónu budou naše mladší tvořit základ družstva starších žákyň. Ale i na ně čeká ještě spoustu tréninkové práce hned po skončení herní části této sezóny a hlavně na letním soustředění v Růžené koncem srpna.
Mnohonásobný přeborník Prahy a medailista z Mistrovství republiky ve všech kategoriích Studio Sport si určitě vybojuje zpět ztracené pozice.

PaedDr. Jiří Baumruk, předseda Studio Sport z.s.