Studio Sport se vrací

10. 9. 2021

Po dvou nedokončených sezónách volejbalových soutěží hlásíme návrat ! V sezóně 2019/2020 byly soutěže ukončeny těsně před koncem kvůli pandemii Covid – 19, mladší žákyně Studio Sport byly turnaj před konce společně s Mikulovkou na zlatém stupínku v Přeboru Prahy, kadetky Studio Sport měly před sebou rozhodující turnaj o bronz. Následující sezóna byla přerušena, jen co začala a na jaře letošního roku definitivně zrušena. Tahle situace se neskutečně podepsala na motivaci mladých volejbalistek a vůbec mladých sportovců nejen ve Studiu Sport – pár jich s volejbalem, bohužel, skončilo.

A tak jsme na tradiční srpnové soustředění v jihočeské Růžené vyrazili už podvacáté v menším počtu – 19 mladších a starších žákyň zažilo zatím nejméně příznivé počasí v naší historii. Naplno jsme využívali tělocvičnu ZŠ v nedalekých Chyškách a jak to jen trochu šlo i kurty v areálu. A jen se ve středu na jediný den ukázalo slunce, už jel náš program ve starých kolejích – koupání v rybníku Pařezitý, večerní bojovka i posezení u táboráku s kytarou. A tak se nakonec všechno povedlo, všechno dobře dopadlo, tréninkový plán byl bezezbytku splněn a největším zdravotním problémem bylo jedno včelí žihadlo !

Trochu nezvykle jsme se po nástupu do školy sešli až v následující neděli na Velké ceně Prahy starších žákyň už tradičně na kurtech Meteoru v Libni. Sluníčko si vynahradilo svou absenci v předchozím týdnu, turnaj se hrál za ideálního počasí. Kombinovaný tým mladších a starších žákyň Studia Sport odehrál celkem 6 zápasů na dva hrané sety s bilancí dvou porážek 0:2, tří remíz 1:1 a jednoho vítězství 2:0. Po týdnu tréninku v hale jdeme do kvalifikace Přeboru Prahy tentokrát s týmy mladších žákyň a starších žákyň. Byly jsme zařazeni do kvalifikačních turnajů, které so oba hrají v krásné moderní hale ZŠ v Dolních Břežanech. O tom zase příště.

PaedDr. Jiří Baumruk, předseda Studio Sport z.s.