Nedokončená...

4. 6. 2020

Letošní volejbalová sezóna, bohužel, zůstane nedohraná, nedokončená. I přesto jí můžeme hodnotit jako úspěšnou. Než přišel konec soutěží s nouzovým stavem v březnu, byla na tom naše družstva velmi dobře. Po postupných odkladech přišlo na konec rozhodnutí svazu sezónu ukončit nedohranou, chyběl odehrát poslední turnaj Přeboru Prahy a pak Mistrovství České republiky. Přeborníci Prahy tak vyhlášeni být nemohli a medaile rozděleny nebyly. A jaký byl tedy konečný stav po pěti odehraných turnajích ?

Mladší žákyně Studio Sport byly se stejným počtem bodů spolu s Mikulovkou na prvním místě a v posledním turnaji by si to rozdaly o zlato a stříbro. Pak už by přišly na řadu boje o mistra ČR, pro nás první fáze tradičně ve výsledkově zaslíbeném Novém Veselí. Starší žákyně skončily na bronzovém stupínku, poslední turnaj už na pořadí nemohl nic změnit. To znamenalo rovněž postup na Mistrovství ČR. Kadetky to měly po nevýrazném začátku rozehrané rovněž na medaili. V posledním turnaji by si to rozdaly s BC Ládví o bronz.

Po více než dvou měsících se konečně pro nás koncem května otevřely aspoň venkovní kurty v ZŠ U obory, samozřejmě bez šaten a sprch, a tak aspoň sezónu můžeme ukončit tréninky. A tu novou začít zase koncem srpna soustředěním v Růžené. Přejeme všem soupeřům dobrý start do další sezóny !

PaedDr. Jiří Baumruk
předseda Studio Sport z.s.
-bam-