Velká cena-vítězství a velká pohoda

10. 9. 2018

Vůbec poprvé v historii dokázala družstva žákyň Studia Sport v jednom víkendu ovládnout Velkou cenu Prahy v obou kategoriích – mladších i starších žákyň. Po několika sólo triumfech se to letos sešlo všechno a navíc bez jediné porážky, mladší žákyně dokonce bez ztráty setu.

V sobotu se na kurtech Meteoru v Libni hrála Velká cena mladších žákyň. Naše děvčata suverénně vyhrála všechny 3 zápasy v základní skupině, pak semifinále a nakonec finále proti Orionu vždy 2:0. Navíc Kristýna Ouředníčková byla vyhlášena nejlepší blokařkou turnaje.
V neděli, stále za letního počasí, bojovaly starší žákyně. Los si nepříjemně zahrál a tak už v základní skupině narazilo Studio Sport na výborný Tatran Střešovice. Po vítězství 2:1 a ztrátě jediného setu na turnaji postupoval náš tým do semifinále a poražené Střešovice až do souboje o 5.-8. místo, jen vítězové ze 4 čtyřčlenných skupin postoupily do semifinále. Po hladkém vítězství nad Slávií přišlo těžké finále s Olympem, ale vítězství 2:0 znamenalo i celkové prvenství. Nejlepší nahrávačkou byla vyhlášena Míša Vlčková a nejlepší hráčkou turnaje, tedy MVP, Anna Pěnkavová, obě kolovratské. Je vidět, že příprava na soustředění v Růžené se povedla a věříme, že úspěšná bude celá sezóna, tentokrát i s premiérovou účastí starších žákyň v Českém poháru.

PaedDr. Jiří Baumruk
předseda Studio Sport z.s.